Kartoteks

Teknolojik Hadiseler

2020 Mercedes-AMG CLA45 S Çekim Freni incelemesi: Mega hot hatch

Yeni Mercedes-AMG CLA45, şık “dört kapılı coupe” stil, hileli dört tekerlekten çekiş sistemi ve son derece güçlü bir turbo şarjlı motora sahip kompakt performanslı bir otomobilin garip bir canavarıdır. Ancak Avrupa’da Mercedes, CLA45’in daha hızlı olan farklı bir versiyonunu ve daha da iyi görünen ikinci bir vücut stili sunuyor.

Atış Freni vagonu, düzenli CLA’nın bilindiği acımasız profili ve moda ileri havasını korurken daha geniş bir iç mekan ve daha fazla bagaj alanı sunar. Ve, kırık bir kayıt gibi gelmemek için, vagonlar sadece serin. Ne yazık ki, A-Serisi hatchback’in bize sunulmamasına rağmen, Çekim Freninin ABD’ye gelmesi için temelde umut yok.

CLA45 yalnızca ABD’de turboşarjlı 2.0 litrelik sıralı dörtten 382 beygir gücü ve 354 pound-feet tork ile “taban” biçiminde mevcuttur, ancak Avrupa ayrıca bir sürü güç aktarma sistemi modifikasyonuna sahip bir CLA45 S modeli alır. bir kuyruklu 416 hp ve 369 lb-ft. Mercedes, CLA45 S Atış Freninin 4 saniyede 0’dan 62 mil / saat hıza çıkacağını, S olmayanlardan onuncu daha iyi olacağını söylüyor, ancak bundan daha hızlı hissediyor. Güçlendirilmiş motora ek olarak S modeli, daha büyük frenler, ek sürüş modları ve daha yüksek bir maksimum hız gibi özelliklere de sahiptir. S modelinin yükseltmelerinin çoğu, ABD’de CLA45 bazında bir paketin parçası olarak sunulacak – ekstra güç değil.

Bu yüzden Mart ayının başında Stuttgart’a bir haftalık tatil planlarken, ilk kez Almanya’yı ziyaret ettiğimde, bir tür yasak meyve, Amerika’da alamadığımız şehvetli bir Euro özellikli araba istediğimi biliyordum. Ve adamım, bu CLA45 S Atış Freni hayal kırıklığına uğratmadı.

Bu özel CLA45 oldukça yüklüydi, opsiyonlar 17.000 dolardan fazla olduğu için yaklaşık 80.000 $ ‘a denk geliyor. En pahalı seçenek, ısıtmalı, güç ayarlı ve sarı tonlu iki ton gri ve siyah deri ile işlenmiş performans koltuklarıydı. Tüm bunların tek başına maliyeti 5.000 dolardır. Muhteşem mat boya başka bir 2 büyüktü ve bence buna değer; diğer gri tonlamalı arabalarla dolu bir otoparkta kasvetli, yağmurlu bir günde bile CLA45 göze çarpıyordu. Vagonun iç kısmının çoğu, özellikle kullanılan plastiklerin bir kısmı söz konusu olduğunda, kesinlikle giriş seviyesi hissettiyse de, iyi yapılmış ve direksiyon simidi ve ana kontroller gibi önemli parçalar uygun bir şekilde premium hissediyordu.

Kendimi arabaya alıştırdıktan sonra – ve Alman yol işaretleri ve yasaları hakkında bir tazeleme yapmak için Google’da biraz çalıştıktan sonra şehre gittim. Stuttgart’ta yollar dardı, bu nedenle Atış Freni yeni bir Toyota Corolla sedanından biraz daha uzun ve geniş olmasına rağmen kesinlikle büyük hissetti. MBUX bilgi-eğlence sisteminin artırılmış gerçeklik navigasyonu işe yaradı, ancak her şey Almanca idi, bu yüzden çoğunlukla Apple CarPlay ile sıkıştım.

Konfor modunda bile, CLA45’in güç aktarma organı normal sürüşte oldukça yüksekti, bu da şehirde biraz yoruldu, ancak bir trafik ışığından uzaklaşırken bile asla sarsılmadı.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir