Kartoteks

Teknolojik Hadiseler

IPhone X – Iphone SE Hangisini Almalıyım

IPhone X 2017’de ilk kez çıktığında, çeşitli nedenlerle manşetlere çıktı. Face ID’ye sahip ilk iPhone, ilk OLED ekrana sahip ve ilk ekran çentikine sahip iPhone’du. O zamanlar sınıfının en iyisi bir cihazdı. Şimdi, üç yıl sonra, aynı derecede güvenilir. Apple, iPhone X’i piyasaya sürüldükten sadece 10 ay sonra durdurmasına rağmen, şirket yenilenmiş modelleri ağır bir indirimle satıyor: 599 $ veya 599 £ (64GB) ve 699 $ veya 699 £ (256GB). (Apple, yenilenmiş iPhone’ları Avustralya’ya satmaz veya göndermez, ancak bu yaklaşık 940 AU $ ve 1,100 AU $ ‘a dönüşür.)

Bu, daha ucuz bir iPhone arayanlar için cazip bir seçenek olsa da, Apple bu yıl 399 $ (419 £, 749 $) için yeni bir iPhone SE tanıttı. İPhone SE’nin özellikleri ve görünümleri, 2017’de de ortaya çıkan iPhone 8’e benziyor, ancak Apple’dan yenilenmiş bir iPhone X’den daha iyi bir satın alma sağlayan birçok yeni avantajı var.

İkinci bir telefoto lensi olmamasına ve ekranı iPhone X kadar parlak olmasa da, daha küçük iPhone SE’nin hala indirimli bir iPhone X’den daha iyi bir değer satın almasını sağlayan birkaç yükseltmesi var. Biyonik işlemci, çift SIM özelliği ve bir avuç kamera yükseltmesi. (Her iki telefonda da kulaklık girişi, BTW yoktur.) Güncel destekli, uygun fiyatlı, yepyeni bir iPhone arıyorsanız, iPhone SE sizin tercihiniz olmalıdır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir